• Change country
  • Türkiye

HAURATON GmbH & Co. KG
Werkstraße 13
76437 Rastatt / Deutschland
+49 7222 958-0
info@hauraton.com

FASERFIX Beton Almanya’ya nasıl geldi?

Bir İtalyan motorsikletin Hauraton’la ne gibi bir işi olabilir?

Sene 1963. HAURATON’un kurucusu Karl Hauger firma kurulduktan yedi sene sonra mükemmel özellikleri olan yeni bir İtalyan çimentonun varlığını öğrenir. Bu çimento, betonun elyafla kuvvetlendirilmesine izin veren ve o güne kadar ulaşılmamış bir mukavemet elde etmiştir.

Aniden verdiği kararla Livorno şehrine yapacağı deneyler için bu yeni çimentodan satın alabilmek için şirket arabasına binerek yola çıktı. Ne yazık ki araba İtalya’ya yapılan bu zorlu yolculuğa dayanamayarak motor arızası gösterip tamamlayamadı. İtalya’da hiç bir tamirhane bu arızayı gideremedi. Cebinde 320,-DM nakit parayla Karl Hauger ancak çok kullanılmış bir Moto Guzzi Cardellino satın alabildi. 25 kg çimentoyla üç gün süren bir yolculuktan sonra Rastatt’a geri döndü.

Hızla yapılan deneylerden sonra bu yeni çimentonun ne kadar ihtilal yapacak bir özelliği olduğu görüldü. Bu da FASERFIX üretim hattının doğuş anı oldu. İki sene sonra Karl Hauger tanınmış bir Alman üreticisinden bu çimentoyu getirtene kadar durmadan çalıştı. O zamanlar Gotthard tüneli açılmamış olduğundan İtalya-Almanya arasındaki taşımacılık çok pahalıya geliyordu.

Hauraton beton ürünlerinin çok iyi kalitesi bu çimentonun eseridir, bu da maceralı bir yolculuktan sonra gerçekleşmiştir. Onun için bu İtalyan motorsikleti onur köşesi olan Hauraton müşteri merkezinde yerini almıştır.

Moto Guzzi Cardellino in the HAURATON Customer Centre

Moto Guzzizoom
Moto Guzzi Stieglitzzoom
Moto Guzzi Papierezoom
 
 
 
 

HAURATON GmbH & Co. KG
Werkstraße 13
76437 Rastatt / Deutschland
+49 7222 958-0
info@hauraton.com

 

Imprint        Privacy policy