• Change country
  • Türkiye

HAURATON GmbH & Co. KG
Werkstraße 13
76437 Rastatt / Deutschland
+49 7222 958-0
info@hauraton.com

HAURATON Tarihi 1956-1974

RASTATT, 1956

Küresel oyunculara ilk adım su oluğu

Küresel oyunculara ilk adım su oluğu
HAURATON ilk yıllarında tarım için su olukları üretirdi. O zamanki ismi Hauger ve Jägel’di. Daha önceden açık oluklar ve kanallar tek tek üretilirdi, ama şimdi her şey komple vaziyette üretilerek kolayca inşası gerçekleştirilmektedir.

Resimlerle Hauraton tarihi

Karl Haugerzoom
 

1965- KAZANILAN PARAYLA BÜYÜYEN ÇEŞİTLENDİRME

Çeşitli yeni ürünler

HAURATON’un çeşitlenen ürünleri su oluklarından sonra gerçekleşmiştir. Betondan duvar kaplama plakaları, ev duvarları, avlu ve bahçeler için ucuz ve ideal bir çözüm getirmiştir. Bu ürün pahalı ve elle imal edilen taş plakaların yerini almıştır. Duvar kaplama plakaları bugün değişik genişliklerde olabilir.

HAURATON 1965zoom
 

1974- YENİLENME PİYASA DURUMUNU KUVVETLENDİRİR.

İhracat, ürün yenileme ile başladı

70’li senelerde HAURATON yenileyerek ürettiği bir sıra ürünle parlayıp önde gelen batı avrupa ülkelerine ihracata başlandı. Örnek olarak, metal kenar korumaları drenaj oluklarının sağlam ve dayanıklı olmasını sağlar. Bu da FASERFIX’in doğumudur- elyafla kuvvetlendirilmiş beton, kenar dayanıklığı olan harika ince oluk duvarları ve düşük ürün ağırlığı olan FASERFIX oluklar geliştirilerek değişik kullanma alanlarına uygulanmıştır. Ağır yük kaldıran FASERFIX SUPER bugün firmamızın ana gelir kaynağıdır.

HAURATON 1974zoom
 
 
 
 

HAURATON GmbH & Co. KG
Werkstraße 13
76437 Rastatt / Deutschland
+49 7222 958-0
info@hauraton.com

 

Imprint        Privacy policy